Pielęgnacja noworodka po urodzeniu

3 Views Comment Off

Pielęgnacja noworodka po urodzeniu
Narodziny dziecka to wielkie szczęście i masa nowych obowiązków.Sam jestem dziadkiem 7 miesięcznego bobasa to wiem jak to było na początku po powrocie ze szpitala córka i zięć chodzili na wysokich obrotach.

I nie ma co się dziwić,opieka nad noworodkiemwymaga dużo poświęcenia. Jednym z najważniejszych zabiegów którego na co dzień wymaga jest kąpiel noworodka. Wskazana gdy odbywa się przed wieczornym karmieniem.Musi być odpowiednia temperatura wody i powietrza w pomieszczeniu. Temperatura powietrza w pomieszczeniu w trakcie kąpieli to minimum 22-24 poniżej tej temperatury skóra bardzo szybko wysycha i jest podatna na wszelkiego typu alergie.

Kąpanie noworodka nie powinno być dłuższe niż siedem minut,dłuższa kąpiel jest nie wskazana dziecko traci dużo wilgoci i tłuszczu.Temperatura wody 37 C.

Kosmetyki dla noworodka

Do kąpieli córka używała i używa Oilatum a do mycia głowy Mustela bebe w składzie znajduje się wyciąg z rumianku i pszenicy a że wnuczek ma ładna czuprynę to zapobiega to plątaniu włosów i ułatwia rozczesywaniu i nie powoduje łzawienia.Do nawilżania skóry na co dzień stosuje balsam nawilżający Avente pediatrii bo trzeba wiedzieć że skóra noworodka nie zawiera tłuszczu i naturalnej wilgoci.

Na odparzenia sprawdzonym środkiem którego nie kiedy używała był Sudokrem bardzo szybko działa polecam.

Bardzo ważnym zabiegiem jest dbanie o pępek u noworodka który odpada najczęściej w 7-10 dniu po porodzie.

W tym czasie szczególnie dbamy o higienę okolic pępuszka polega to na częstym wietrzeniu i utrzymaniu suchej skory w okolicach pępka trzeba bardzo uważać by w czasie kąpieli nie zmoczyć kikuta.

Po każdej kąpieli dobrze osuszyć okolice pępka i przemyć dokładnie spirytusem 70% ,pieluszkę wywinąć aby zapewnić odpowiedni dopływ powietrza to bardzo ważne przyspiesza to proces gojenia .Do czyszczenia uszu nie stosujemy żadnych patyczków higienicznych czyścimy tylko małżowinę uszną.

W Holandii nie czyszczą wcale uszu wręcz zabraniają tak samo jest z kąpielą w Irlandii przez pierwsze sześć tygodni nie zalecają kąpieli ja sobie tego nie wyobrażam dziecko się poci tak samo jak osoba dorosła ale co kraj to obyczaj.

About the author

Related Articles

Archiwa