Header

Zdrowie i medycyna

www - www - www - online - ww Prawda jest taka, że jeśli wchodzi w grę aktywność fizyczna, często jesteśmy za bardzo leniwi. A w końcu to akurat żadna tajemnica, że tacy leniwi ludzie w przeważającej większości przypadków nie należą do okazów zdrowia. Co do tego naprawdę nie powinniśmy miewać większych wątpliwości. Należy również walczyć ze zbyt wielkimi wydatkami finansowymi na leki za pośrednictwem diety. Np. godne sporej uwagi są ryby. Są one pyszne, pożywne, a jeszcze oprócz tego nie są zbyt drogie. Zapewne nie trzeba dla nikogo mówić, że ryby są również drogie. A więc powinniśmy o siebie dbać, a zapewne będziemy wydawać mniejsze pieniądze na leki!
Herbata jest niesłychanie znanym napojem nie tylko w Polsce. Ma wiele właściwości korzystnie oddziałujących na nasze zdrowie. Jednak każda przesada może być niebezpieczna. Wobec tego również nie wolno bezkarnie pić obszernej ilości herbaty bez uszczerbku na zdrowiu. Podobnie jak kawa, również herbata posiada w swoim zestawie kofeinę, a poniekąd teinę, która posiada atrybuty pobudzające. Nietrudno sobie wyobrazić jakie będzie wynik picia w zbytnich ilościach zarówno kawy jak oraz herbaty - wypróbuj sól do kąpieli. W herbacie zawarte są też składniki drażniące, wskutek tego nadmiaru herbaty muszą unikać osoby z niewygodami żołądkowymi. Z powodu tego, że herbata jest napitkiem pobudzającym nie muszą jej pić osoby z nadciśnieniem tętniczym oraz arytmią serca. By uniknąć problemów przed snem, również powinniśmy unikać wypijania mocnej herbaty tuż przed snem. Mimo to we wszystkim trzeba zachować umiar. Kawa i herbata pita w niewielkich ilościach może nie wyrządzać nic złego naszemu zdrowiu, a wręcz przeciwnie, może polepszyć nasze zdrowie. Herbata ma raczej więcej celowych właściwości aniżeli negatywnych.
Co w takim razie zrobić, aby nasze zdrowie nie było kiepskie, gorsze, niż wcześniej? Cóż, trzeba chociażby napisać, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest zbadanie się. Czyli powinniśmy pójść do nawet kilku lekarzy, lecz przynajmniej bardzo dokładnie sprawdzić czy z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku. Jednakże medycyna to jeszcze nie wszystko. Należy chociażby zwrócić większą uwagę, aby dbać o własny wygląd. To być może nie jest jakaś zasada, lecz kiedy człowiek umie dbać o siebie, wygląd zewnętrzny, jest w stanie o wiele lepiej się czuć, a nie tylko wyglądać. Weźmy choćby w rachubę częste pływanie. Kiedy będziemy często pływali, zapewne będziemy ze wszech miar usatysfakcjonowanymi ludźmi.
Obyczaj picia herbaty jest tu od dawna, już w XV wieku była z pietyzmem palona oraz pita w Japonii. Tam ceremoniał picia herbaty powiązany był z bogiem buddą, a picie herbaty stanowiło przejaw kultu oraz czci tego boga. W czasie piciu herbaty kultywowano ciszę i zadowolenie, w czasie picia herbaty wolno było się zrelaksować i wyciszyć aby połączyć się z bogiem buddą. Picie herbaty było związane z tzw. drogą do doskonałości. Picie herbaty było prawdziwą ceremonią, pito ją ostrożnie bez bezcelowego pośpiechu. Dziś już nikt nie zastanawia się jakie są korzenie tradycji picia herbaty. Zapraszamy na herbata ziołowa. Ten napój towarzyszy nam na co dzień i raczej nie zdajemy sobie sprawy z tego skąd herbata pochodzi oraz jakie miała przesłanie dla innych kultur. U nas raczej nie ma takiej kultury picia herbaty jak w Japonii Chinach czy Anglii. Mimo to coraz chętniej po nią sięgamy. Mimo to nie ma wokół niej prawdziwej aury oraz ceremonii. Herbata podobnie jak kawa jest dodatkiem do śniadania czy deseru. Choć dla większości herbata to zwyczajność i poniekąd nie analizujemy całej jej historii to podobnie jak w Chinach czy Japonii herbata ma dostarczyć ukojenie, relaks oraz zdrowie. zascianek.org.pl -

Spis Treści