Strona główna   |   Kontakt    

 

 

Kluby Małych Einsteinów

 

Od września rozpoczynamy wspólnie z Fundacją Zerknij Tu realizować nowy projekt pn.:

 

Mali Einsteini

 

Nie trzeba nigdzie jeździć aby zobaczyć ciekawe eksperymenty naukowe.

 

W ramach projektu w 4 szkołach podstawowych na terenie naszej gminy utworzymy 4 Kluby Małych Einsteinów, a w nich tj.:

Mobilne planetarium

Za pomocą najnowocześniejszego sprzętu przedstawiamy piękno Mikro - i MakroKosmosu - tak, by dzieci oraz młodzież zafascynować ich złożonością oraz zachęcić do dalszych pasjonujących odkryć. Mobilne planetarium, - Kosmos 360st. dookoła głowy - to nowa forma edukacji PRZYRODNICZO -ASTRONOMICZNEJ bardzo rozpowszechniona na świecie, a ostatnio rozwija się również w Polsce. Seanse multimedialne realizowane są przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu projekcyjnego (rzutnik przestrzenny i multimedialny) oraz programów komputerowych, specjalnie przygotowanych dla małych planetariów. Wszystko odbywa się w specjalnej półsferycznej, przenośnej kopule, zapewniającej niezbędne tło dla obrazów. Zastosowanie tych nowości technicznych daje efekt prawdziwego obserwatorium lub planetarium.

 

 

 

 

 

 

Mobilne laboratorium

W programie np: LEWITACJA PLANETY - TŁOCZNIA PALIWA DO RAKIET - MAGNETYCZNA ZIEMIA - KOKTAJL CHEMICZNY - EFEKT SZKLARNIOWY – SMOK, EFEKT WYZIEWÓW - ERUPCJA WULKANÓW - LĄDOWANIE METEORU - WALKA KOLORÓW- LATAJĄCA KIEŁBASA.

Dziś młody człowiek chce DOŚWIADCZAĆ, DOTKNĄĆ , potrzebuje BYĆ małym odkrywcą, inżynierem, naukowcem.. My to UMOŻLIWIAMY!

Doświadczenia mają charakter "gry", przez co są wciągające, a my przy okazji uczymy :
- współpracy w grupie,
- umiejętności odczytywania wyników,
- cierpliwości w oczekiwaniu na efekt,
- planowania zadań itd.

Warsztaty z robotyki

Podczas naszych wyjątkowych warsztatów Chłopcy i Dziewczynki budują niesamowite ROBOTY. Uczestnicy wcielając się w konstruktorów i składając konstrukcję klocek po klocku, budują swoją praktyczną wiedzę na temat świata. Wspólnie biorą udział w wyjątkowym treningu kreatywności, zdobywają nowe techniczne umiejętności i przede wszystkim doskonale się bawią!

Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Celem zajęć jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, pasją,a w przyszłości zawodem z perspektywami.

Nie trzeba mieć żadnym specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego.

Na zajęciach uczestnicy poza budowaniem robotów mają okazję poprzez zabawę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki, co wpływa na szybsze przyswajanie programu szkolnego.

Na zajęciach TwojRobot w bezstresowej i kreatywnej atmosferze Twoje dziecko nauczy się:
♦ budować i programować roboty, ♦ współpracować w grupie, ♦ pozna podstawowe pojęcia z robotyki, informatyki, elektroniki,matematyki. ♦ przekona się, że nauka poprzez zabawę to sama przyjemność, ♦ rozwinie zdolność logicznego myślenia, ♦ polepszy obsługę komputera i pozna podstawowe słowa języka technicznego po angielsku, ♦ pozna nowych przyjaciół i ciekawie spędzi wolny czas.

Nie od dziś wiadomo, że budowanie konstrukcji rozwija zdolności wizualno-przestrzenne. Z kolei przy programowaniu robotów kształtuje się inna umiejętność, niezbędna w nauce czyli logiczne myślenie.

 

 

Pokaz Światła

Pokaz z zastosowaniem zamrożonego dwutlenku węgla

Mali Einsteini

Pokaz możliwości wykorzystania powietrza

Poszukiwanie przyrody w terenie.

Pokaz science show

Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych. Zajęcia dodatkowe z eksperymentów to praktyczny kurs z fizyki, biologii oraz chemii.

Na każdych zajęciach kursanci wykonują inne doświadczenie, realizują inny projekt np. tworzą kolorowe drinki z cieczy o różnych gęstościach, budują fontanny, samodzielnie tryskające wodą. Praca przy kolejnych zadaniach to prawdziwe wyzwanie dla dzieci. Kursanci samodzielnie projektują urządzenia, które następnie wykonują (wbijają gwoździe, przycinają deski, sklejają) i uruchamiają. Wszystkie eksperymenty dla dzieci obrazują w sposób plastyczny i przystępny prawa fizyki bądź chemii. A wykonane materiały dydaktyczne, które zabierane są do domów, przypominają na co dzień poznaną w praktyce teorię.

Zajęcia dla dzieci Małego Inżyniera objaśniają tajniki nauki, tłumacząc w praktyce wiedzę z przyrody, biologii, chemii, techniki oraz fizyki. Pod opieką wykształconych Instruktorów, młodzi naukowcy rozwijają swoje kompetencje oraz zainteresowania.

Uczniowie klasy V. i VI. wezmą udział w doświadczeniach fizycznych, chemicznych i pozna zagadnienia związane z ciśnieniem atmosferycznym, budowaniem robotów, ich programowaniem.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, dyskusyjny.

 


 

Fotorelację z wydarzeń, relacje uczniów będzie można na bieżąco śledzić na profilu
Klubów Małych Einsteinów na Facebooku

 


 

O szczegółach uczniowie szkół zostaną poinformowani już we wrześniu!

 

Pobierz broszurę informacyjną >>>

 

 

Fundacja PZU

Projekt pn. Kluby Małych Einsteinów
jest sfinansowany ze środków Fundacji PZU

 

 

 
 

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Zaścianek"
tel. (0-62) 740 20 40
e-mail: biuro@zascianek.org.pl  

Logo UE, Lider+, Lider, PROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie
Strona opracowana przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Zaścianek
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi